هدف آمریکا کاهش درآمد ارزی ماست/ نیاز خود به ارز خارجی را کم کنیم

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز سه‌شنبه در مراسم گرامیداشت هفته کارگر و سی‌امین جشنواره قدردانی از کارگران، گروه‌های کار و واحدهای کار نمونه، از ۲۹ نفر از کارگران نمونه ملی، مدیران واحدهای نمونه و کارگران نمونه صندوق بازنشستگی کشوری، سازمان بهزیستی و صندوق بیمه روستائیان و عشایر کشور با اهداء لوح تقدیر و تندیس جشنواره تجلیل کرد.
رئیس‌جمهور در این گردهمایی گفت: آمریکایی‌ها از طریق تحریم‌ها اولین هدفشان آن است که درآمد ارزی ما را کاهش دهند.
حجت‌الاسلام حسن روحانی اظهار کرد: در مقطع فعلی ما با دو موضوع مواجه هستیم و شرایط ما شرایط خاصی است. ما امروز در برابر یک تحریم ظالمانه و غیرقانونی آمریکا قرار گرفتیم که فشار این تحریم به طور مستقیم بر مردم کشورمان و بویژه به کارگران، اقشار متوسط و پایین جامعه وارد می‌شود.
وی افزود: دولت، کارفرمایان، کارگران و کارآفرینان و بخش‌های تولیدی جامعه ما باید احساس کنند که بار سنگین‌تری بر دوش دارند. آمریکایی‌ها از طریق تحریم‌ها اولین هدفشان آن است که درآمد ارزی ما را کاهش دهند. یک منبع بزرگ درآمد ارزی ما فروش نفت و میعانات و برخی از صنایعی است که وابسته به تولید نفت و گاز است.
رئیس‌جمهور گفت: اینکه می‌گویند ارزش پول ملی باید حفظ شود و کاملاً هم درست است در صورتی محقق می‌شود که ما بتوانیم فراوانی ارز را بیشتر کنیم. نیازمندی مردم به ارز خارجی باید کاهش پیدا کند و امسال چهارمین سال است که در گندم خودکفا بودیم و این به معنای بی نیازی از ارز است.
منبع : صندوق بازنشستگی کشوری