داستان کارآفرینان بزرگ از یک محیط کوچک شروع شده است

داستان کارآفرینان بزرگ از یک محیط کوچک شروع شده است

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون ، کارورفاه اجتماعی به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ،  ” سورنا ستاری “ در مراسم افتتاح بنیاد ملی کارآفرینی محتوای دیجیتال که امروزسه شنبه 30 مهر  با حضور ” محمد شریعتمداری “ وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و” پیروز حناچی ” شهردار تهران افتتاح شد گفت :    باید استارت آپ های این حوزه را توسعه دهیم تا شرکت های دانش بنیان هم گسترش یابند. در این زمینه حوزه فناوری های نرم و توسعه کسب و کارهای این حوزه یکی از اولویت های معاونت علمی و فناوری است.
اقدام های خوبی برای توسعه زیست بوم نوآوری انجام شده است
در ادامه نیز پیروز حناچی شهردار تهران  هم  که در آیین افتتاح بنیاد ملی کارآفرینی محتوای دیجیتال حضور داشت گفت:امروز با فعالیت های معاون علمی و فناوری رییس جمهوری به راحتی می توان درباره توسعه کسب و کارهای دانش بنیان در حوزه های مختلف صحبت کنیم.
حناچی با بیان اینکه ۴۵ میلیون نفر در سال ۹۶ برای انتخابات متصل به اینترنت بودند که خود اهمیت این حوزه را نشان می دهد اظهار داشت: در دوره حاضر در فضای شهری سرمایه های ما ساختمان ها نیستند بلکه باید به زیرساخت ها و فراهم کردن فضای کسب و کار فعالان حوزه محتوای دیجیتال توجه کنیم.
شهردار تهران در ادامه گفت: با اقدامات صورت گرفته و حمایت های معاونت علمی و فناوری در حوزه های مختلف اقدامات تاثیر گذار خوبی برای توسعه زیست بوم نوآوری انجام شده است که در بخش کنترل مدیریت شهری هم می توان از آن بهره برد.
حناچی در پایان گفت: استارتاپ ها با فعالیت های هوشمندانه و نوآورانه خود در فضای شهری می توانند تاثیرگذار باشند. شهرداری نیز از این اقدامات حمایت می کند.
شش تفاهمنامه همکاری امضا شد
یکی از بخش های دیگر این مراسم امضای 6 تفاهم نامه همکاری برای توسعه فعالیت کسب و کارهای حوزه محتوای دیجیتال بود.
یکی از این تفاهم نامه ها با عنوان «همکاری در توسعه زیست بوم کارآفرینی محتوای دیجیتال»  به امضای “پرویز کرمی ” دبیر ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری،” اسماعیل قادری فر” رئیس مرکز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی، ” عیسی منصوری ” معاون توسعه کار آفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و “عبدالحسین ابوالحسنی “” مدیر عامل بنیاد ملی کارآفرینی محتوای دیجیتال رسید.
گفتنی است ، حمایت از گسترش کسب و کارهای مبتنی بر محتوای دیجیتال و ایجاد هم افزایی و مشارکت بین بخش خصوصی و دولتی در قالب برنامه مشترک میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وزارت تعاون، کار و رفاه و بنیاد ملی کارآفرینی محتوای دیجیتال از اهداف این توافق نامه مشترک است. توسعه زیست بوم کسب و کارهای فناورانه محتوای دیجیتال از طریق ایجاد و توسعه مراکز نوآوری و شتابدهی محتوای دیجیتال از موضوعات این توافقنامه است.ترویج اقتصاد دانش بنیان و شکل دهی و به روز رسانی زیست بوم توسعه کسب و کارهای مبتنی بر محتوای دیجیتال و انجام رویدادهای کارآفرینانه از دیگر موضوعاتی است که در آن دنبال می شود.
همچنین در این مراسم نشان بنیاد ملی کارآفرینی محتوای دیجیتال با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، پیروز حناچی شهردار تهران رونمایی شد.
شایان ذکراست ، این مرکز به عنوان نخستین نهاد و مرجع کسب و کارهای حوزه محتوای دیجیتال فعالیت خود را آغاز کرد تا فعالیت ها در این حوزه را رونق دهد.کسب و کارهای بر پایه محتوای دیجیتال در این مرکز رشد می کنند و هم افزایی بازیگران و فعالان اصلی این حوزه در آن شکل می گیرد. علاوه بر این فعالیت آن رونق زیست بوم حوزه محتوای دیحیتال اشتغالزایی و کارآفرینی را به دنبال دارد. این مرکز با حمایت ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (یونیدو) و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی راه اندازی شد  .
 بنیاد ملی کارآفرینی محتوای دیجیتال همچون چتری است تا تمام بازیگران و فعالان این حوزه در زیر آن قرار می گیرند و به توانمند شدن فناوران و شرکت های دانش بنیان کمک می کنند تا بازار داخلی و خارجی مناسبی برای آنها ایجاد شود. در این مرکز در آغاز فعالیت ۴ مگا پروژه “گیگول دات کام”، “ایران ۳۶۰”، ” بلوچ باکس” و “دوزلفون” اجرایی می شود و در سطح کشور گسترش می یابد.
منبع : سایت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی