افتتاح رسمی خط تولید کره ۲۵۰ گرمی شرکت شیر پاستوریزه پگاه آذربایجان شرقی

دکتر سید میعاد صالحی مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری ضمن بازدید از خطوط تولید شرکت شیر پاستوریزه پگاه آذربایجان شرقی، از نزدیک در جریان تولیدات این مجموعه و نحوه فرآوری و سالم سازی محصولات این کارخانه قرار گرفت.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، خطوط تولید مکمل پروتئین شیر پودر آب پنیر از جمله بخش‌های مورد بازدید ایشان بود که اخیرا مورد بهره‌برداری قرار گرفته‌اند و در صنایع لبنی، جزء محصولات با ارزش افزوده بالا محسوب می‌شوند.
خط تولید کره ۲۵۰ گرمی این شرکت نیز با حضور دکتر صالحی بصورت رسمی افتتاح شد.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی سپس طی نشستی با مدیران این شرکت و همچنین مدیران و مسئولان صندوق بازنشستگی کشوری در استان، ضمن خدا قوت به مدیران و کارکنان شرکت شیر پاستوریزه پگاه آذربایجان شرقی، ابراز امیدواری نمود با برنامه های اجرایی این مجموعه، شاهد سودآوری بیشتر از این شرکت باشیم.
دکتر صالحی همچنین گفت : برای توسعه و خلق ارزش افزوده بیشتر هیچ محدودیتی نخواهیم داشت و چنانچه پروژه ها در موضوعات فناورانه و با تکنیکهای فناورانه باشد و بتواند بازگشت سرمایه خوبی داشته باشد، ما از آن حمايت مي كنيم  .
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری همچنین گفت می توان شرکت پگاه آذربایجان شرقی و یا سایر شرکتهایی که فعالیتهای خلاقانه ای دارند علاوه بر این که توانستند رسالت اجتماعی خود را انجام دهند؛ به عنوان پایلوت در حوزه های فناوری، که حاشیه سود بالایی هم دارند؛ ورود کرده و این موضوع  می تواند  منتج به سودآوری بیشتر شرکت و نهایتا تامین منابع برای بهبود رفاه بازنشستگان عزیز شود .
دکتر صالحی همچنین گفت : برای آینده ای بهتر و صنعتی پویا ، خواستار ارتباط هر چه بیشتر صنعت با دانشگاه ها شد .
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری  خطه آذربایجان و تبریز و به خصوص شرکت شیر پاستوریزه پگاه آذربایجان شرقی را یکی از مجموعه های صنعتی ارزشمند این خطه دلاور خیز معرفی نمود که می توان در این زمینه ایفای نقش خوبی داشته باشد و در راه اعتلای کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، بتواند با شاخص های بالاتر به لحاظ تناژ ورودی و تناژ خروجی و میزان فروش بالاتر درصد بالاتری از حوزه سود آوری برسد. پیش از سخنان مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری مهندس شایان مدیرعامل این شرکت گزارشی از فعالیتهای این مجموعه ارائه دادند.
شرکت شیر پاستوریزه پگاه آذربایجان شرقی، از جمله شرکت‌های متعلق به صندوق بازنشستگی کشوری بوده و با ظرفیت فرآوری بیش از ۳۰۰ تن شیر خام در روز و تولید بیش از ۵۰ نوع محصول، از قدیمی‌ترین شرکت‌های مجموعه پگاه میباشد.
منبع : صندوق بازنشستگی کشوری