افتتاح خانه امید بازنشستگان همدان

اولین واحد از خانه‌های امید بازنشستگان در سال جاری امروز در مراسمی با حضور مسئولان استانی، به شکل ویدئوکنفرانس توسط مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در همدان افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی هلدینگ عمران و ساختمان تراز پی ریز، خانه امید استان همدان دارای امکانات تفریحی، اتاق جلسات، کتابخانه و امکانات صوتی و تصویری است و در چارچوب سیاست‌های صندوق در جهت توسعه فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی بازنشستگان ایجاد شده است.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در ارتباط ویدئوکنفرانس با محل برگزاری مراسم در همدان، با تشکر از همکاری مسئولان استانی و شهری در اجرای این پروژه، از افتتاح چند واحد دیگر از خانه‌های امید در مراکز استان‌ها تا پایان سال جاری خبر داد.
اکبر افتخاری با اشاره به اهمیت خانه‌های امید در افزایش نشاط، مشارکت و فعالیت بازنشستگان اعلام کرد: اداره‌کل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری، برنامه‌ای را برای افزایش بهره‌وری و فعالیت خانه‌های امید در دستور کار دارد.
وی با بیان اینکه «شیوع ویروس کرونا از اواخر سال گذشته امکان گردهم آمدن و فعالیت‌های جمعی بازنشستگان را کاهش داده است»، درعین‌حال افزود که صندوق بازنشستگی کشوری، به افزایش و تقویت خانه‌های امید بعنوان بستری برای گردهم آمدن، فعالیت و تفریح بازنشستگان و خانواده‌های آنان به‌عنوان یک اصل، اعتقاد دارد و امیدواریم با برطرف شدن هرچه سریع‌تر شرایط بیماری کرونا، شاهد فعالیت بیشتر بازنشستگان در این اماکن باشیم.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری همچنین با اشاره به انعقاد تفاهمنامه میان این صندوق با بنیاد رودکی گفت: یکی از نکات این تفاهمنامه، حضور هنرمندان در خانه‌های امید و فعالیت‌های آموزشی و هنری از سوی آنان بود که اجرای آن، می‌تواند علاوه بر گذران اوقات فراغت، در جهت توانمندسازی بازنشستگان موثر باشد.
افتخاری همچنین در این ویدئوکنفرانس، گزارشی از فعالیت‌های دوره شش ماهه مدیریت خود در جهت اجرای طرح همسان‌سازی حقوق بازنشستگان و ارائه خدمات رفاهی و معیشتی به آنان ارائه کرد.
گفتنی است در مراسم افتتاح خانه امید استان همدان، معاون سیاسی و امنیتی استانداری، شهردار و فرماندار همدان و مدیران کل فرهنگی و اجتماعی و امور استان‌های صندوق بازنشستگی کشوری نیز حضور داشتند.

لازم به ذکر است که خانه امید همدان واقع در پارک ایرانی(عین القضاء) با زیر بنا ی ۸۰۰ متر می باشد که دارای : سالن اجتماعات، واحد های آموزشی، دفتر مشاوره،دفتر مدیریت،سالن مطالعه ، کافی شاپ، دیوار نمایشگاهی ،نمازخانه ، اطاق پزشک ،سرویسهای ایرانی وفرنگی ،انباری، آبدارخانه می باشد که مراحل ساخت خانه های امید تحت مدیریت هلدینگ عمران و ساختمان تراز پی ریز می باشد.